Середа, 17.01.2018, 23:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Психологічна служба Іванківського району

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 82
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Новини

  

   9 січня 2018 року відбувся круглий стіл МО практичних психологів та соціальних педагогів «Аналіз роботи районного МО практичних психологів та соціальних педагогів за І семестр 2017-2018н.р. та завдання на ІІ семестр», на якому голова МО Шихненко Т.В. прозвітувала про заходи, які були проведені за І семестр 2017-2018 н.р. та ознайомила з планом заходів на ІІ семестр 2017-2018 н.р. Також психологом Мусійківської ЗОШ Превор І.В. було проведенно семінар–практикум «Робота працівників психологічної служби з демобілізованими військового службовцями та їхніми сімями». На цьому семінарі практичні психологи та соціальні педагоги мали змогу не лише ознайомитися більш детально з видами аутотренінгу, але й застосувати його на практиці. Також Ірина Василівна розповіла про види стресів, агресії, які є найбільш поширинеми та зустрічаються у роботі практичних психологів та соціальних педагогів з демобілізованими військовослужбовцями та їхніми сім’ями.

***************************

 

   3 січня в Прибірському НВО відбулося заняття з елементами тренінгу, щодо профілактики емоційного вигорання. Учасниками заняття стали працівників закладу. Практичний психолог Шихненко Тетяна Володимирівна провела з учасниками вправи та техніки арт-терапевтичного напрямку, завдання яких було актуалізувати знання з даної теми, сприяти особистісній рефлексії, знайти приховані ресурси, навчитися знімати напруження. Учасники тренінгу створювали казкові образи, працювали з кольорами, занурювались у дитинство за допомогою візуальних образів. Працівники закладу зазначили, що час пройшов швидко, вправи були корисними, пошук ресурсів вдався. Відкритість педагогів до роботи в групі сприяла позитивній та розкутій атмосфері.

*********************************

  

   28 грудня 2017 року відбувся семінар для педагогів Іванківського ДНЗ №1 "Сонечко" у формі педагогічної вітальні на тему "Життя без конфліктів", який провела практичний психолог Прищепа Т.І. В ході заходу педагогічні працівники вчились позитивній взаємодії, підтримці, толерантному ставленню один до одного, діагностували та зробили самоаналіз щодо свого рівня конфліктності під час тестування "Самооцінка конфліктності" та "Під небом блакитним", вчилися конструктивному спілкуванню під час гри "Східний базар", вправи "Яблучко та хробачок", виробили рекомендації щодо позитивного життя в садочку. Особливою теплотою вирізнялися проведені ігри "Рекламне оголошення", енерджайзер "Сік. Чай. Кава", вернісаж автопортретів, "Попелюшка", "Квітка компліментів та побажань". Всі присутні отримали практичні поради та приємні емоції, а на згадку буклет від психолога "Спілкуємося без конфліктів".

*************************

 

    19.12.2017 року відбулося засідання школи молодого спеціаліста психологічної служби району. В засіданні взяли участь практичні психологи та соціальні педагоги в яких стаж роботи 3 роки і менше. Тема засідання «Оформлення статистичного звіту за І семестр 2017-2018 навчального року». Бабенко Наталія Василівна, методист, який відповідає за психологічну службу району, ознайомила молодих спеціалістів з статистичним звітом та більш детально пояснила, які труднощі можуть виникнути при складання даного звіту та як їх уникнути.

**************************

 

    Свято Миколая – це одне з найочікуваніших свят для дітей і дорослих. Всі діти писали листи до Святого Миколая і намагалися бути чемними та слухняними. Учні з нетерпінням очікували приходу Святого Миколая. І ось він завітав до учнів Прибірського НВО на свято «Святий Миколай, ти до нас завітай». Також без подарунків та уваги не залишилися і дітки, які навчаються вдома. Разом з психологом закладу Шихненко Т.В. Миколай відвідав учня 6 класу Малащенка Данила, який має особливі освітні потреби та привітав його зі святом. Найголовнішою ідеєю цього дня було вміння та бажання допомагати один одному.

********************************

  

    12 грудня 2017 року на базі Іванківського ЦДЮТ було проведено 3 заняття навчально-практичного семінару для працівників районної психологічної служби з питань розвитку та корекційно-розвивальної роботи з дітьми з особливими потребами в умовах загальноосвітнього навчального закладу. На цьому занятті практичні психологи та соціальні педагоги застосували на практиці такі методики як: консультування дітей з ООП та їх батьків за допомогою солоного кольорового тіста та застосування методики «Каракулі» при сімейній консультації. Підвищувати свій професійний рівень з цих питань практичні психологи та соціальні педагоги продовжать на майбутніх заняттях з фахівцем.

***********************************

  

    В Обуховицькому НВО 11 грудня 2017 року практичним психологом Боб Ольгою Миколаївною було проведене заняття з елементами тренінгу для батьків «Толерантність і терпимість». Метою заняття було розкрити поняття «толерантність», показати певні рівні толерантної поведінки людини; розвивати вміння аналізувати, приймати рішення, вибирати правильну позицію; виробити уважність, чуйність, терпимість і небайдужість до інших людей, в тому числі до людей з особливими потребами. 

**********************************

      

    В рамках акціїї «16 днів проти насильства» в ЦРД «Веселка» було проведено: засідання круглого столу для педагогів «Ми проти насильства», семінар для батьків «Виховання без насильства», для дітей старших груп розвивальне заняття «Моє щасливе дитинство». Всі прийняли активну участь у вирішенні актуальної проблеми нашого суспільства.

**********************************

  

   В рамках Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства» в Іванківському ДНЗ №1 "Сонечко" були проведені освітньо-виховні заходи з прав дитини для вихованців усіх вікових груп з використанням інтерактивних методів та форм роботи з дітьми. Практичний психолог Прищепа Т.І. провела міні-заняття для дітей молодшого та старшого дошкільного віку за програмою «Джерельця доброти», метою яких є виховання толерантного ставлення дітей один до одного. Вихователі Якименко О.В. та Ковалевська Н.О. провели відкриті освітні заходи з толерантно-правового виховання, в ході яких були використані цікаві завдання, подорожі, ігри. Протягом цих днів радувала око виставка дитячих робіт з питань права, що ще раз підкреслило актуальність правового виховання дошкільників, адже кожна дитина бажає бути захищеною.

***********************************

  

    25 листопада 2017 року у Прибірському НВО стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля. Під час її проведення особлива увага приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. Психологічна служба провела інформаційно-просвітницьку роботу, яка була направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Міжнародна акція «16 днів проти насилля» розпочалась роботою учнів 5-6 кл над створенням буклету «Жорстока поведінка». З учнями 7-8 кл. практичний психолог Шихненко Т.В. провела заняття з елементами тренінгу «Захистися від насильства та жорстокого поводження», а для учнів 1-4 кл. відбувся діалог з переглядом відеоролика « Світ має бути без насильства». Соціальний педагог Дурицький О.Р. провів виховну годину з учнями 1-5 кл. «Що ми розуміємо під словом насильство» та бесіди: «Молодь проти насильствва» - з учнями 8-9 кл; «Жертви мовчання» - з учнями 6-7 кл; «Насильство. Види покарання» - з учнями 10-11кл.

*******************************

 

    Психологічною службою Шпилівської ЗОШ приділяється багато уваги проблемі стресостійкості та розслабленню учнів, тому кожного року ми проводимо заходи з цієї теми. Веселі,добрі, лагідні емоції присутні на кожному заході. Бачити сприймання, усмішки, довіру дітей-це те, заради чого ми працюємо.

********************************

  

     В Термахівській ЗОШ І-ІІ ступенів 5 грудня практичний психолог Боб Ольга Миколаївна провела заняття з елементами тренінгу «Вчимося дружити» для учнів 5–9 класів. Мета заняття: навчити дітей цінувати дружбу, розвивати комунікативні здібності та емоційну сферу дітей, створення атмосфери співпраці під час заняття, згуртувати класний колектив, виявити індивідуальні особливості кожної дитини, підвищувати самооцінку замкнутих дітей, розширити знання дітей про своїх однокласників. Учні приймали активну участь у запропонованих вправах та іграх. Вони визначали характеристики гарного та поганого друга, вказували на основні помилки, які виникають у спілкуванні між друзями, наголошували на необхідності дружби у житті кожного.

*********************************

  

  Всесвітній день боротьби зі Снідом щорічно відзначається по всьому світу 1 грудня. Цей День став одним з найбільш важливих міжнародних днів, пов'язаних з питаннями охорони здоров'я і однією з ключових можливостей підвищення інформованості та продемонструвати міжнародну солідарність у зусиллях по зниженню тягаря цієї хвороби. Саме з метою інформування підлітків як саме захистити, вберегти від Чуми 20 століття в навчальних закладах району, працівниками психологічної служби були проведенні ряд заходів:

  • акція «Червона стрічка», «Діти проти СНІДУ», «Зупинимо СНІД», «Молодь проти СНІДу»
  • заняття з елементами тренінгу «ВІЛ/СНІД/ІПСШ: знайомство з проблемою», "СНІД - рана людства", «Станція призначення – життя», «Правда-неправда», «ВІЛ/СНІД: міфи та факти».
  • виготовлення стінгазети «Захищайся від вірусу, не від людей», «Ми проти СНІДу!»

    Також на заняття були запрошенні лікар-інфекціоніст, завідуючий інфекційним відділенням районної лікарні, медпрацівники, соціальні працівники. Байдужим до проблем ВІЛ-позитивних людей не залишився ніхто.

  

***************************************

  

    28 листопада в Розважівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар практичних психологів та соціальних педагогів. Психолог Розважівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сергієнко Віра Іванівна провела заняття-тренінг з розвитку творчого мислення у дітей молодшого шкільного віку. Мета тренінгу: розвиток творчого мислення, уяви, креативності, підвищення емоційного комфорту та самооцінки, діагностика творчих тенденцій, їх особливостей.

*************************************

  

    21 листопада 2017 року на базі Іванківського ЦДЮТ було проведено друге заняття навчально-практичного семінару для працівників районної психологічної служби з питань розвитку та корекційно-розвивальної роботи з дітьми з особливими потребами в умовах загальноосвітнього навчального закладу. На даному занятті практичні психологи та соціальні педагоги застосували на практиці такі методики як: малювання за допомогою крему та харчових барвників (застосовуються при діагностиці) та робота з глиною (застосовується при роботі для вираження різних емоцій). Підвищувати свій професійний рівень з цих питань практичні психологи та соціальні педагоги продовжать на майбутніх заняттях з фахівцем.

********************************

  

   18 листопада — Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації. Для попередження ситуацій насильства вкрай важливо відкрито обговорювати проблему, здійснювати просвітницьку діяльність серед батьків та дітей.

    З метою підвищення рівня обізнаності суспільства про проблему сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей, сприяння відкритої дискусії щодо питань попередження сексуального насильства та захисту дітей, обговорення Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації в загальноосвітніх закладах району працівники психологічної служби з учнями, батьками та педагогами проводили різноманітні заняття з елементами тренінгу, відеолекторії, години психолога та інше.

  

******************************

  

   15.11.2017 року на базі ЦДЮТ практичним психологом Бабенко Н.В. було проведено тренінгове заняття на тему «Діти України про свої права». Заняття було проведено з лідерами учнівського самоврядування району. Метою заняття було не лише нагадати учням про їхні права та обов’язки (вправи «Не нашкодь собі» та «Права в малюнках»), але й познайомити учнів з деякими статтями Кримінального та адміністративного Кодексу України (вправа «Твоя відповідальність»). Також лідерам були надані практичні та методичні роз’яснення щодо організації та проведення в навчальних закладах району Тижня правових знань.

*******************************

  

    З 13 по 17 листопада Прибірське НВО відзначало Тиждень Доброти та Толерантності. Мета цього проекту познайомити молодших школярів з поняттям «толерантність», гуманізація стосунків між учнями, формування позитивних навичок співіснування у колективі, виховання чуйного ставлення до людей. Для учнів початкової школи було організовано перегляд мультфільмів про доброту. Діти не тільки уважно переглядали фільми, але й обговорювали побачене, переконували один одного, що треба жити мирно, поважати тих, хто поряд, бути терпимими. Практичний психолог Шихненко Т.В. провела заняття з елементами тренінгу для учнів 5-6 кл «Світ починається з мене», під час якого діти мали змогу переконатися, що в світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові. Активом школи було організовано оголошення «Візьми смайлик. Зроби добру справу!» Протягом тижня в школі панували сміх та радощі. А на серці у вчителя стає тепліше, коли він бачить щиру радість в дитячих очах.

**********************************

 

    13 листопада в Обуховицькому НВО відбулося профілактично-розвивальне заняття «Молодь проти куріння!» з учнями 8 класу. Мета заходу: розширити знання учнів про руйнівний вплив ку­ріння на організм людини та виховувати дбайли­ве ставлення до власного здо­ров'я та здоров'я майбутніх дітей.

***************************************

 

    08.11.2017 року з молодшими вихованцями «Умілі руки» було проведено психологом ЦДЮТ Шаповаловою О.К. заняття з елементами тренінгу «На шляху до творчості», в ході заняття були запропоновані декілька ігор та вправа: розвиваюча гра «Агент 007», гра «Так чи ні» та вправа «Квота творчих ідей». Метою даних вправ було розвивати пізнавальні і творчі здібності вихованців та допомогти вихованцям розкрити свій життєтворчий потенціал.

*******************************

   

   07.11.2017 на базі Іванківського районного Центру дитячої та юнацької творчості відбувся семінар–практикум для працівників психологічної служби району на тему «Дозволь собі бути щасливим», який провела психолог Запрудського НВО «загальноосвітньої школи І-ІІ ст. – дитячий садок» Малашенко Марина Вікторівна. В ході семінару присутні намагалися знайти відповідь на споконвічні питання: «А що ж таке – щастя?», «Що означає бути щасливою людиною?», «Як можна поділитися щастям з оточуючими?». Під час семінару практичні психологи та соціальні педагоги не лише мали можливість знайти свою «Формулу щастя», але й навчитися ділитися щастям з навколишнім світом завдяки вправам «Фортеця», «Формула щастя», «Квітка щастя» та інші. На завершення семінару учасники створили «Особисту ліцензію на щастя» (з конспектом заходу Ви можете ознайомитись у нашій Методичній скарбничці).

******************************

 

  

   31 жовтня 2017 року на базі Іванківського ДНЗ №1 "Сонечко" було  проведено перше заняття навчально-практичного семінару для працівників районної психологічної служби з питань розвитку та корекційно-розвивальної роботи з дітьми з особливими потребами в умовах загальноосвітнього навчального закладу. Проводила його магістр психології Осипенко Марія Орестівна, яка має досвід роботи з дітьми з дизонтогенезом. Всі присутні мали змогу розширити свої знання про особливості розвитку таких дітей на різних вікових етапах життєдіяльності, проведення консультацій з ними та їх батьками, а також ознайомились з проективною методикою "Каракулі", яка допомагає отримати інформацію про клієнта. Підвищувати свій професійний рівень з цих питань практичні психологи та соціальні педагоги продовжать на майбутніх заняттях з фахівцем.

 

****************************

 

   В останні роки збільшується кількість дітей, які мають особливі потреби і потребують спеціального навчання. Тому й було поставлено завдання шукати нові форми роботи з дітьми з особливими потребами. Досвід багатьох країн показав, що ефективною формою навчання є інклюзивна освіта. Інклюзивна освіта визнає, що всі діти можуть повноцінно навчатися, а їх відмінні особливості гідні поваги та є джерелом навчального досвіду для усіх учасників навчально-виховного процесу.

   Наприкінці жовтня практичний психолог Прибірського НВО Шихненко Т.В. на батьківських зборах 5 –го класу підняла проблему інклюзивної освіти. В цьому класі навчається дитина з особливими освітніми потребами. Батьки учнів переглянули казку «Соловейко з одним крилом», яка допомогла їм з середини дізнатися про почуття, проблеми дітей з ООП. Зрозуміли необхідність створення позитивного клімату в шкільному середовищі. Зустріч була корисною та актуальною.

***************************

 

   Проблема булінгу обговорювалася і в Шпилівській ЗОШ I-IIIст. серед учнів середньої ланки. Під час обговорення проблеми психологічною службою школи дітям було запропоновано перегляд спеціальних мультидодатків. Школярі із задоволенням коментували побачене. На позитивній ноті пройшов цілий урок.

****************************

 

   В Термахівській ЗОШ І-ІІ ступенів 20 жовтня відбулося заняття з учнями 5-9 класів «Попередження булінгу в учнівському середовищі». Мета заняття: ознайомити з поняттям булінгу, його видами та проявами, розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування, формувати негативне ставлення до булінгу.

************************

 

    В Обуховицькому НВО 18 жовтня з учнями 10 та 11 класу було проведено заняття з елементами тренінгу «Людина не для продажу», спрямоване на підвищення рівня проінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми. Під час заняття обговорювалися причини, форми та ознаки цього явища, а також зверталася увага на те, куди можна звернутися за допомогою.

*************************

 

    17.10.2017 року відбулося засідання школи молодого спеціаліста психологічної служби району. В засіданні взяли участь практичні психологи та соціальні педагоги в яких стаж роботи 3 роки і менше. Тема засідання «Перші кроки до професіоналізму». Боб Ольга Михайлівна, практичний психолог та соціальний педагог Термахівської ЗОШ І-ІІ ст, познайомила молодих спеціалістів з діагностичним матеріалом, який вона використовує для визначення особливостей адаптаційного періоду в нових умовах навчання для школярів 1-х та 5-х класів. А Лич Наталія Василівна, соціальний педагог та практичний психолог Сукачівського НВО, ознайомила молодих спеціалістів з нормативно-правовою документацією, якою користуються працівники психологічної служби в роботі.

**********************************

 Архів новин (2017-2018 н.р.)

Вхід на сайт
Корисні посилання
Пошук
Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031