Неділя, 22.07.2018, 22:54
Вітаю Вас Гість | RSS

Психологічна служба Іванківського району

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 84
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Новини

   

    22 травня відбулося засідання круглого столу вихователей ГПД, на яке були запрошені практичні психологи. Практичний психолог Сукачівського НВО Наталія Василівна Лич виступила з інформаційним повідомленням про методи та прийоми корекції поведінки школярів. Яна Леонідівна Тарасова, практичний психолог ЦРД «Веселка», провела цикл практичних вправ, які були рекомендовані для використання в роботі з дітьми молодшого шкільного віку. Вправи «Радісний стільчик», «Долоньки», «Хто сьогодні…», «Вухо-ніс» та інші психогімнастичні та релаксаційні вправи, спрямовані на створення атмосфери довіри, психологічного клімату в дитячому колективі, зниження емоційного напруження, позитивного налаштування. Учасники отримали нову інформацію та натхнення для подальшої педагогічної діяльності.

***********************************

  

     22.05.2018 року на базі Іванківського районного центру дитячої та юнацької творчості відбулося засідання методичного об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів району на тему «Аналіз роботи районного методичного об'єднання практичних психологів та соціальних педагогів за 2017-2018 навчальний рік та завдання на 2018-2019 навчальний рік», на якому голова МО Шихненко Т.В. прозвітувала про заходи, які були проведені за в 2017-2018 н.р. та ознайомила з планом заходів на 2018-2019 н.р. Також соціальний педагог Обуховицького НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Поросюк Р.В. підготувала виступ на тему «Сучасні субкультури в житті підлітка». В кінці засідання практичними психологами та соціальними педагогами було прийнято план роботи МО на 2018-2019 навчальний рік.

***********************

   

    Щоквартально у ЦРД «Веселка» проходять «Години психологічного розвантаження педагогів», які спрямовані на розвиток особистості, усвідомлення свої життєвої позиції, формування ефективних комунікативних навичок під час спілкування та прийомів релаксації.

******************************

 

    24.04.2018 року в Руднє–Тальській загальноосвітній школі відбувся семінар-практикум для працівників психологічної служби, який провела практичний психолог закладу Іваненко Тетяна Віталіївна. До уваги було представлено заняття з елементами тренінгу «Вибір професії як самовизначення особистості». Мета заняття: привернути увагу учнів до питання важливості вибору професії, вчити бачити свої реальні перспективи і можливості, нести особисту відповідальність за своє майбутнє, розвивати вміння планувати і досягати професійних цілей, раціонально використовувати час (з конспектом заняття Ви можете ознайомитись у розділі "Методична скарбничка").

******************************

  

    17.04.2018 року відбулися звіти творчих груп практичних психологів та соціальних педагогів освітніх закладів району, в ході яких керівники творчих груп розкрили напрямки та форми роботи, поділилися напрацьованим матеріалом. Підготовлені презентації були змістовними та цікавими.

*********************

 

    11 квітня 2018 року практичний психолог ДНЗ №1 "Сонечко" Прищепа Т.І. разом з вихователем старшої групи "Золота рибка" Лещенко В.А. провела батьківські збори на тему "Обираємо професію змалку". В ході зборів батьки мали змогу ознайомитися з теоретичним аспектом питання ранньої профорієнтації дітей старшого дошкільного віку, також батьки разом з дітьми взяли участь у "Профорієнтаційному біатлоні", який складався з різних вогневих рубежів: "Відгадай професію", "Профорієнтаційна вікторина", "Покажи професію без слів", "Знайди пару", а діти показали батькам своє вміння складати описові розповіді про професії за схемами-моделями. Оцінювало змаганння компетентне журі, яке визначило переможця - це команда дітей "Суперкоманда". Учасники зборів отримали приємні враження, змогу поспілкуватись та поспівпрацювати один з одним, переможці отримали медалі професіоналів, а батьки - буклети про ранню профорієнтацію.

**********************

 

    2 квітня соціально-психологічна служба ЦРД "Веселка" провела захід « Інклюзивне навчання: рівні можливості для кожного». Метою цього заходу було познайомити педагогів з особливостями інклюзивного навчання в системі освіти, сформувати толерантне ставлення до дітей з особливими освітніми потребами.

************************

  

    27.03.2018 року на базі ЦДЮТ з практичними психологами та соціальними педагогами району відбулося заняття з елементами тренінгу «Ми дружні діти», яке провела практичний психолог Макарівського НВО «ЗОШ І-ІІ ст. – дитячий садок» Денисенко Світлана Михайлівна. Мета заняття: формування сприятливого психологічного клімату в шкільному колективі; покращення взаємодії між учасниками освітнього процесу; розвиток уміння працювати в команді; виявлення індивідуальних особливостей кожної дитини, підвищення самооцінки замкнутих дітей, розширення знань дітей про своїх однокласників. Практичні психологи та соціальні педагоги брали активну участь у запропонованих вправах та іграх. Після завершення заняття своїм досвідом роботи з присутніми поділилася творча група практичних психологів та соціальних педагогів ДНЗ району. Також відбувся аукціон методичних розробок «Освіта Іванківщини - 2018». На аукціоні було представлено 6 методичних розробок практичних психологів та соціальних педагогів, які атестуються в цьому навчальному році. 3 роботи рекомендавані на обласну виставку «Освіта Київщини - 2018», решта робіт внесена до районного каталогу методичних розробок Іванківщини.

*********************************

 

    23 березня в Термахівській ЗОШ І-ІІ ступенів практичним психологом Боб Ольгою Миколаївною було проведено заняття з елементами тренінгу для учнів 3 та 4 класу «Здоровим бути модно!» Метою даного заходу було поглибити знання учнів про здоров’я, здоровий спосіб життя та навчити обґрунтовувати необхідність дбайливого та бережливого ставлення до свого здоров’я. Учні залюбки виконували такі вправи як «Квітка здоров'я», «Кроки до здорового способу життя», «Корисне-шкідливе», складали прислів'я, розгадували загадки та робили один одному масаж.

*********************************

 

    В ЦДЮТ 14 березня 2018 психолом було проведено заняття з елементами тренінгу «Молодь проти куріння» з лідерами учнівського самоврядування з метою формування в учнів мотивованого відношення до здорового способу життя. У плакаті діти продемонстрували згубну дію на, особливо, дитячий організм тютюнопаління. А також виконали вправу, в якій учні підрахували, скільки грошей витрачає людина, яка курить за один день, тиждень, місяць, рік та куди краще витратити ці кошти. Наприкінці заняття було проведено анонімне анкетування з вивчення знань лідерів учнівського самоврядування у питаннях формування здорового способу життя.

**************************************

  

    Вибір професії – один з найбільш важливих в житті. Якщо ми вдало підібрали собі майбутній шлях – інтерес до професії буде рухати нас вперед протягом усього життя, стимулюватиме на нові ідеї та звершення. Саме тому 14 березня практичний психолог Прибірського НВО Шихненко Т.В. провела з учнями 1-4 кл. заняття з елементами тренінгу «Ким я стану». Під час заняття діти розширили знання про світ професій, познайомилися з новими назвами професій, ознайомилися з вимогами до людей відповідних спеціальностей та з умовами роботи, зробили висновки, що всі професії важливі та потрібні. Цей захід дав можливість сформувати в учнів позитивне ставлення до праці, показати його цінність, як для самої людини, так і для всього іншого.

******************************

  

   13 березня 2018 року на базі Іванківського ЦДЮТ було проведено заняття навчально-практичного семінару для працівників районної психологічної служби з питань розвитку та корекційно-розвивальної роботи з дітьми з особливими потребами в умовах загальноосвітнього навчального закладу. На даному занятті практичні психологи та соціальні педагоги застосували на практиці один із видів корекційно-розвивальних та консультативних методів, як створення та робота з колажом для різних вікових груп.

*******************************

  

    В Термахівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося заняття з елементами тренінгу «Що таке щастя?», в якому брали участь учні 5 – 9 класів. Заняття проводила практичний психолог Боб Ольга Миколаївна. Метою цього заходу було: формування позитивного мислення у підлітків; розкриття змісту поняття «щастя»; вчити учнів приносити радість іншим; розвивати вміння самому здійснювати свої бажання; виховувати ввічливе ставлення до оточуючих.

******************************

  

    В Іванківській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 27.02.2018 р. відбувся семінар-практикум для працівників психологічної служби, який проводила соціальний педагог цієї школи Сорокіна Ольга Михайлівна. На семінарі соціальним педагогом було проведено заняття з елементами тренінгу "Вибір професії або задача з багатьма невідомими" з 8-Б класом, в основі якого було проінформувати дітей стосовно правильного вибору професії в майбутньому.

*******************************

 

    9 лютого 2018 року в Термахівській ЗОШ І-ІІ ст. відбулися батьківські збори з елементами тренінгу на тему «Мудрість батьківської любові». Мета заняття: сприяти усвідомленню учасниками важливості відповідального ставлення до батьківства; поглиблення знань батьків із питань застосування різних методів виховання дітей. Батьки активно брали участь в запропонованих вправах: порівнювали сприйняття поняття «щастя» дітьми та собою, дізнавалися про відношення дітей до ситуації в кожній сім'ї.

********************************

  

    Одним із найважливіших напрямів профілактичної діяльності, спрямованої на протидію насильству в умовах навчального закладу, є просвітницька робота серед дітей та учнівської молоді. Саме тому на протязі січня-лютого 2018 року психологічною службою Прибірського НВО була проведена робота щодо профілактики жорстокого поводження в учнівському середовищі. З учнями 1-5 класів були проведені заходи з профілактики негативних звичок, жорстокої та протиправної поведінки серед дітей. Для учнів 6-7 класів відбулося тренінгове заняття «ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ В УЧНІВСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ», а для учнів старшої ланки тренінгове заняття «СТОП НАСИЛЬСТВУ!» Під час профілактичної та роз’яснювальної роботи діти мали змогу ознайомитися з поняттям насилля; формами та структурою булінгу; відчути почуття емпатії та переживання до людини, яка зазнає насильства; знайти пошук шляхів виходу зі складної ситуації.

*********************************

  

    Для успішної реалізації освітніх завдань сьогодення вимагає від педагога креативного мислення, яким сповна володіють педпрацівники ДНЗ №1 "Сонечко". Це вони продемонстрували в ході семінару у формі педагогічної студії "Сходинки креативності", який провела практичний психолог Прищепа Т.І. 25 січня 2018 року. Під час вправи "Сходинки" та анкетування "Здатність педагога до саморозвитку" критично оцінили свій рівень креативності та впевнились у своїх творчих можливостях, вправи-привітання "Якби..." та вправи-роздуму "Моє ім'я в історії" налаштувались на позитивну взаємодію, показали себе як творчий та дружний колектив в ході малювання колективної картини та креативної гри "Художня фантазія", виробили рекомендації та склали пам'ятку про розвиток креативних здібностей педагога. А особливу насолоду всі присутні отримали від перегляду презентацій педпрацівників про світ власних захоплень. Отримавши масу позитивних емоцій та підтримку своїх колег, вирішили не зупинятись на досягнутому і постійно залишатись генераторами нових ідей.

*********************************

  

   В Термахівській ЗОШ І-ІІ ступенів 18 січня відбулося профілактично-розвивальне заняття «Здоров'я – найцінніший скарб людини!» для учнів 1 та 2 класів. Мета заняття: виховувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про нього; сприяти усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя; нагадати корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров’я. Учні формували разом з психологом «Планету здорових людей», відгадували загадки про здоров'я та створювали правила «здорового учня».

****************************

  

    16 січня 2018 року на базі Іванківського ЦДЮТ було проведено четверте заняття навчально-практичного семінару для працівників районної психологічної служби з питань розвитку та корекційно-розвивальної роботи з дітьми з особливими потребами в умовах загальноосвітнього навчального закладу. На даному занятті практичні психологи та соціальні педагоги ознайомилися та застосували на практиці такі види корекційно-розвивальних та консультативних методів, як робота в пісочницях з різними видами природного матеріалу (гороху, пшениці тощо) та використання м'яких іграшок у консультативній роботі психолога.

*******************************

  

   9 січня 2018 року відбувся круглий стіл МО практичних психологів та соціальних педагогів «Аналіз роботи районного МО практичних психологів та соціальних педагогів за І семестр 2017-2018н.р. та завдання на ІІ семестр», на якому голова МО Шихненко Т.В. прозвітувала про заходи, які були проведені за І семестр 2017-2018 н.р. та ознайомила з планом заходів на ІІ семестр 2017-2018 н.р. Також психологом Мусійківської ЗОШ Превор І.В. було проведенно семінар–практикум «Робота працівників психологічної служби з демобілізованими військового службовцями та їхніми сімями». На цьому семінарі практичні психологи та соціальні педагоги мали змогу не лише ознайомитися більш детально з видами аутотренінгу, але й застосувати його на практиці. Також Ірина Василівна розповіла про види стресів, агресії, які є найбільш поширинеми та зустрічаються у роботі практичних психологів та соціальних педагогів з демобілізованими військовослужбовцями та їхніми сім’ями.

***************************

 

   3 січня в Прибірському НВО відбулося заняття з елементами тренінгу, щодо профілактики емоційного вигорання. Учасниками заняття стали працівників закладу. Практичний психолог Шихненко Тетяна Володимирівна провела з учасниками вправи та техніки арт-терапевтичного напрямку, завдання яких було актуалізувати знання з даної теми, сприяти особистісній рефлексії, знайти приховані ресурси, навчитися знімати напруження. Учасники тренінгу створювали казкові образи, працювали з кольорами, занурювались у дитинство за допомогою візуальних образів. Працівники закладу зазначили, що час пройшов швидко, вправи були корисними, пошук ресурсів вдався. Відкритість педагогів до роботи в групі сприяла позитивній та розкутій атмосфері.

*********************************

  

   28 грудня 2017 року відбувся семінар для педагогів Іванківського ДНЗ №1 "Сонечко" у формі педагогічної вітальні на тему "Життя без конфліктів", який провела практичний психолог Прищепа Т.І. В ході заходу педагогічні працівники вчились позитивній взаємодії, підтримці, толерантному ставленню один до одного, діагностували та зробили самоаналіз щодо свого рівня конфліктності під час тестування "Самооцінка конфліктності" та "Під небом блакитним", вчилися конструктивному спілкуванню під час гри "Східний базар", вправи "Яблучко та хробачок", виробили рекомендації щодо позитивного життя в садочку. Особливою теплотою вирізнялися проведені ігри "Рекламне оголошення", енерджайзер "Сік. Чай. Кава", вернісаж автопортретів, "Попелюшка", "Квітка компліментів та побажань". Всі присутні отримали практичні поради та приємні емоції, а на згадку буклет від психолога "Спілкуємося без конфліктів".

*************************

 

    19.12.2017 року відбулося засідання школи молодого спеціаліста психологічної служби району. В засіданні взяли участь практичні психологи та соціальні педагоги в яких стаж роботи 3 роки і менше. Тема засідання «Оформлення статистичного звіту за І семестр 2017-2018 навчального року». Бабенко Наталія Василівна, методист, який відповідає за психологічну службу району, ознайомила молодих спеціалістів з статистичним звітом та більш детально пояснила, які труднощі можуть виникнути при складання даного звіту та як їх уникнути.

**************************

 

    Свято Миколая – це одне з найочікуваніших свят для дітей і дорослих. Всі діти писали листи до Святого Миколая і намагалися бути чемними та слухняними. Учні з нетерпінням очікували приходу Святого Миколая. І ось він завітав до учнів Прибірського НВО на свято «Святий Миколай, ти до нас завітай». Також без подарунків та уваги не залишилися і дітки, які навчаються вдома. Разом з психологом закладу Шихненко Т.В. Миколай відвідав учня 6 класу Малащенка Данила, який має особливі освітні потреби та привітав його зі святом. Найголовнішою ідеєю цього дня було вміння та бажання допомагати один одному.

********************************

  

    12 грудня 2017 року на базі Іванківського ЦДЮТ було проведено 3 заняття навчально-практичного семінару для працівників районної психологічної служби з питань розвитку та корекційно-розвивальної роботи з дітьми з особливими потребами в умовах загальноосвітнього навчального закладу. На цьому занятті практичні психологи та соціальні педагоги застосували на практиці такі методики як: консультування дітей з ООП та їх батьків за допомогою солоного кольорового тіста та застосування методики «Каракулі» при сімейній консультації. Підвищувати свій професійний рівень з цих питань практичні психологи та соціальні педагоги продовжать на майбутніх заняттях з фахівцем.

***********************************

  

    В Обуховицькому НВО 11 грудня 2017 року практичним психологом Боб Ольгою Миколаївною було проведене заняття з елементами тренінгу для батьків «Толерантність і терпимість». Метою заняття було розкрити поняття «толерантність», показати певні рівні толерантної поведінки людини; розвивати вміння аналізувати, приймати рішення, вибирати правильну позицію; виробити уважність, чуйність, терпимість і небайдужість до інших людей, в тому числі до людей з особливими потребами. 

**********************************

      

    В рамках акціїї «16 днів проти насильства» в ЦРД «Веселка» було проведено: засідання круглого столу для педагогів «Ми проти насильства», семінар для батьків «Виховання без насильства», для дітей старших груп розвивальне заняття «Моє щасливе дитинство». Всі прийняли активну участь у вирішенні актуальної проблеми нашого суспільства.

**********************************

  

   В рамках Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства» в Іванківському ДНЗ №1 "Сонечко" були проведені освітньо-виховні заходи з прав дитини для вихованців усіх вікових груп з використанням інтерактивних методів та форм роботи з дітьми. Практичний психолог Прищепа Т.І. провела міні-заняття для дітей молодшого та старшого дошкільного віку за програмою «Джерельця доброти», метою яких є виховання толерантного ставлення дітей один до одного. Вихователі Якименко О.В. та Ковалевська Н.О. провели відкриті освітні заходи з толерантно-правового виховання, в ході яких були використані цікаві завдання, подорожі, ігри. Протягом цих днів радувала око виставка дитячих робіт з питань права, що ще раз підкреслило актуальність правового виховання дошкільників, адже кожна дитина бажає бути захищеною.

***********************************

 Архів новин (2017-2018)

 

Вхід на сайт
Корисні посилання
Пошук
Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031