Четвер, 22.03.2018, 18:28
Вітаю Вас Гість | RSS

Психологічна служба Іванківського району

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 82
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Новини

 

  

    Вибір професії – один з найбільш важливих в житті. Якщо ми вдало підібрали собі майбутній шлях – інтерес до професії буде рухати нас вперед протягом усього життя, стимулюватиме на нові ідеї та звершення. Саме тому 14 березня практичний психолог Прибірського НВО Шихненко Т.В. провела з учнями 1-4 кл. заняття з елементами тренінгу «Ким я стану». Під час заняття діти розширили знання про світ професій, познайомилися з новими назвами професій, ознайомилися з вимогами до людей відповідних спеціальностей та з умовами роботи, зробили висновки, що всі професії важливі та потрібні. Цей захід дав можливість сформувати в учнів позитивне ставлення до праці, показати його цінність, як для самої людини, так і для всього іншого.

******************************

  

    В Термахівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося заняття з елементами тренінгу «Що таке щастя?», в якому брали участь учні 5 – 9 класів. Заняття проводила практичний психолог Боб Ольга Миколаївна. Метою цього заходу було: формування позитивного мислення у підлітків; розкриття змісту поняття «щастя»; вчити учнів приносити радість іншим; розвивати вміння самому здійснювати свої бажання; виховувати ввічливе ставлення до оточуючих.

******************************8

  

    В Іванківській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 27.02.2018 р. відбувся семінар-практикум для працівників психологічної служби, який проводила соціальний педагог цієї школи Сорокіна Ольга Михайлівна. На семінарі соціальним педагогом було проведено заняття з елементами тренінгу "Вибір професії або задача з багатьма невідомими" з 8-Б класом, в основі якого було проінформувати дітей стосовно правильного вибору професії в майбутньому.

*******************************

  

    Одним із найважливіших напрямів профілактичної діяльності, спрямованої на протидію насильству в умовах навчального закладу, є просвітницька робота серед дітей та учнівської молоді. Саме тому на протязі січня-лютого 2018 року психологічною службою Прибірського НВО була проведена робота щодо профілактики жорстокого поводження в учнівському середовищі. З учнями 1-5 класів були проведені заходи з профілактики негативних звичок, жорстокої та протиправної поведінки серед дітей. Для учнів 6-7 класів відбулося тренінгове заняття «ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ В УЧНІВСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ», а для учнів старшої ланки тренінгове заняття «СТОП НАСИЛЬСТВУ!» Під час профілактичної та роз’яснювальної роботи діти мали змогу ознайомитися з поняттям насилля; формами та структурою булінгу; відчути почуття емпатії та переживання до людини, яка зазнає насильства; знайти пошук шляхів виходу зі складної ситуації.

*********************************

  

    Для успішної реалізації освітніх завдань сьогодення вимагає від педагога креативного мислення, яким сповна володіють педпрацівники ДНЗ №1 "Сонечко". Це вони продемонстрували в ході семінару у формі педагогічної студії "Сходинки креативності", який провела практичний психолог Прищепа Т.І. 25 січня 2018 року. Під час вправи "Сходинки" та анкетування "Здатність педагога до саморозвитку" критично оцінили свій рівень креативності та впевнились у своїх творчих можливостях, вправи-привітання "Якби..." та вправи-роздуму "Моє ім'я в історії" налаштувались на позитивну взаємодію, показали себе як творчий та дружний колектив в ході малювання колективної картини та креативної гри "Художня фантазія", виробили рекомендації та склали пам'ятку про розвиток креативних здібностей педагога. А особливу насолоду всі присутні отримали від перегляду презентацій педпрацівників про світ власних захоплень. Отримавши масу позитивних емоцій та підтримку своїх колег, вирішили не зупинятись на досягнутому і постійно залишатись генераторами нових ідей.

*********************************

  

   В Термахівській ЗОШ І-ІІ ступенів 18 січня відбулося профілактично-розвивальне заняття «Здоров'я – найцінніший скарб людини!» для учнів 1 та 2 класів. Мета заняття: виховувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про нього; сприяти усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя; нагадати корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров’я. Учні формували разом з психологом «Планету здорових людей», відгадували загадки про здоров'я та створювали правила «здорового учня».

****************************

  

    16 січня 2018 року на базі Іванківського ЦДЮТ було проведено четверте заняття навчально-практичного семінару для працівників районної психологічної служби з питань розвитку та корекційно-розвивальної роботи з дітьми з особливими потребами в умовах загальноосвітнього навчального закладу. На даному занятті практичні психологи та соціальні педагоги ознайомилися та застосували на практиці такі види корекційно-розвивальних та консультативних методів, як робота в пісочницях з різними видами природного матеріалу (гороху, пшениці тощо) та використання м'яких іграшок у консультативній роботі психолога.

*******************************

  

   9 січня 2018 року відбувся круглий стіл МО практичних психологів та соціальних педагогів «Аналіз роботи районного МО практичних психологів та соціальних педагогів за І семестр 2017-2018н.р. та завдання на ІІ семестр», на якому голова МО Шихненко Т.В. прозвітувала про заходи, які були проведені за І семестр 2017-2018 н.р. та ознайомила з планом заходів на ІІ семестр 2017-2018 н.р. Також психологом Мусійківської ЗОШ Превор І.В. було проведенно семінар–практикум «Робота працівників психологічної служби з демобілізованими військового службовцями та їхніми сімями». На цьому семінарі практичні психологи та соціальні педагоги мали змогу не лише ознайомитися більш детально з видами аутотренінгу, але й застосувати його на практиці. Також Ірина Василівна розповіла про види стресів, агресії, які є найбільш поширинеми та зустрічаються у роботі практичних психологів та соціальних педагогів з демобілізованими військовослужбовцями та їхніми сім’ями.

***************************

 

   3 січня в Прибірському НВО відбулося заняття з елементами тренінгу, щодо профілактики емоційного вигорання. Учасниками заняття стали працівників закладу. Практичний психолог Шихненко Тетяна Володимирівна провела з учасниками вправи та техніки арт-терапевтичного напрямку, завдання яких було актуалізувати знання з даної теми, сприяти особистісній рефлексії, знайти приховані ресурси, навчитися знімати напруження. Учасники тренінгу створювали казкові образи, працювали з кольорами, занурювались у дитинство за допомогою візуальних образів. Працівники закладу зазначили, що час пройшов швидко, вправи були корисними, пошук ресурсів вдався. Відкритість педагогів до роботи в групі сприяла позитивній та розкутій атмосфері.

*********************************

  

   28 грудня 2017 року відбувся семінар для педагогів Іванківського ДНЗ №1 "Сонечко" у формі педагогічної вітальні на тему "Життя без конфліктів", який провела практичний психолог Прищепа Т.І. В ході заходу педагогічні працівники вчились позитивній взаємодії, підтримці, толерантному ставленню один до одного, діагностували та зробили самоаналіз щодо свого рівня конфліктності під час тестування "Самооцінка конфліктності" та "Під небом блакитним", вчилися конструктивному спілкуванню під час гри "Східний базар", вправи "Яблучко та хробачок", виробили рекомендації щодо позитивного життя в садочку. Особливою теплотою вирізнялися проведені ігри "Рекламне оголошення", енерджайзер "Сік. Чай. Кава", вернісаж автопортретів, "Попелюшка", "Квітка компліментів та побажань". Всі присутні отримали практичні поради та приємні емоції, а на згадку буклет від психолога "Спілкуємося без конфліктів".

*************************

 

    19.12.2017 року відбулося засідання школи молодого спеціаліста психологічної служби району. В засіданні взяли участь практичні психологи та соціальні педагоги в яких стаж роботи 3 роки і менше. Тема засідання «Оформлення статистичного звіту за І семестр 2017-2018 навчального року». Бабенко Наталія Василівна, методист, який відповідає за психологічну службу району, ознайомила молодих спеціалістів з статистичним звітом та більш детально пояснила, які труднощі можуть виникнути при складання даного звіту та як їх уникнути.

**************************

 

    Свято Миколая – це одне з найочікуваніших свят для дітей і дорослих. Всі діти писали листи до Святого Миколая і намагалися бути чемними та слухняними. Учні з нетерпінням очікували приходу Святого Миколая. І ось він завітав до учнів Прибірського НВО на свято «Святий Миколай, ти до нас завітай». Також без подарунків та уваги не залишилися і дітки, які навчаються вдома. Разом з психологом закладу Шихненко Т.В. Миколай відвідав учня 6 класу Малащенка Данила, який має особливі освітні потреби та привітав його зі святом. Найголовнішою ідеєю цього дня було вміння та бажання допомагати один одному.

********************************

  

    12 грудня 2017 року на базі Іванківського ЦДЮТ було проведено 3 заняття навчально-практичного семінару для працівників районної психологічної служби з питань розвитку та корекційно-розвивальної роботи з дітьми з особливими потребами в умовах загальноосвітнього навчального закладу. На цьому занятті практичні психологи та соціальні педагоги застосували на практиці такі методики як: консультування дітей з ООП та їх батьків за допомогою солоного кольорового тіста та застосування методики «Каракулі» при сімейній консультації. Підвищувати свій професійний рівень з цих питань практичні психологи та соціальні педагоги продовжать на майбутніх заняттях з фахівцем.

***********************************

  

    В Обуховицькому НВО 11 грудня 2017 року практичним психологом Боб Ольгою Миколаївною було проведене заняття з елементами тренінгу для батьків «Толерантність і терпимість». Метою заняття було розкрити поняття «толерантність», показати певні рівні толерантної поведінки людини; розвивати вміння аналізувати, приймати рішення, вибирати правильну позицію; виробити уважність, чуйність, терпимість і небайдужість до інших людей, в тому числі до людей з особливими потребами. 

**********************************

      

    В рамках акціїї «16 днів проти насильства» в ЦРД «Веселка» було проведено: засідання круглого столу для педагогів «Ми проти насильства», семінар для батьків «Виховання без насильства», для дітей старших груп розвивальне заняття «Моє щасливе дитинство». Всі прийняли активну участь у вирішенні актуальної проблеми нашого суспільства.

**********************************

  

   В рамках Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства» в Іванківському ДНЗ №1 "Сонечко" були проведені освітньо-виховні заходи з прав дитини для вихованців усіх вікових груп з використанням інтерактивних методів та форм роботи з дітьми. Практичний психолог Прищепа Т.І. провела міні-заняття для дітей молодшого та старшого дошкільного віку за програмою «Джерельця доброти», метою яких є виховання толерантного ставлення дітей один до одного. Вихователі Якименко О.В. та Ковалевська Н.О. провели відкриті освітні заходи з толерантно-правового виховання, в ході яких були використані цікаві завдання, подорожі, ігри. Протягом цих днів радувала око виставка дитячих робіт з питань права, що ще раз підкреслило актуальність правового виховання дошкільників, адже кожна дитина бажає бути захищеною.

***********************************

  

    25 листопада 2017 року у Прибірському НВО стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля. Під час її проведення особлива увага приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. Психологічна служба провела інформаційно-просвітницьку роботу, яка була направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Міжнародна акція «16 днів проти насилля» розпочалась роботою учнів 5-6 кл над створенням буклету «Жорстока поведінка». З учнями 7-8 кл. практичний психолог Шихненко Т.В. провела заняття з елементами тренінгу «Захистися від насильства та жорстокого поводження», а для учнів 1-4 кл. відбувся діалог з переглядом відеоролика « Світ має бути без насильства». Соціальний педагог Дурицький О.Р. провів виховну годину з учнями 1-5 кл. «Що ми розуміємо під словом насильство» та бесіди: «Молодь проти насильствва» - з учнями 8-9 кл; «Жертви мовчання» - з учнями 6-7 кл; «Насильство. Види покарання» - з учнями 10-11кл.

*******************************

 

    Психологічною службою Шпилівської ЗОШ приділяється багато уваги проблемі стресостійкості та розслабленню учнів, тому кожного року ми проводимо заходи з цієї теми. Веселі,добрі, лагідні емоції присутні на кожному заході. Бачити сприймання, усмішки, довіру дітей-це те, заради чого ми працюємо.

********************************

  

     В Термахівській ЗОШ І-ІІ ступенів 5 грудня практичний психолог Боб Ольга Миколаївна провела заняття з елементами тренінгу «Вчимося дружити» для учнів 5–9 класів. Мета заняття: навчити дітей цінувати дружбу, розвивати комунікативні здібності та емоційну сферу дітей, створення атмосфери співпраці під час заняття, згуртувати класний колектив, виявити індивідуальні особливості кожної дитини, підвищувати самооцінку замкнутих дітей, розширити знання дітей про своїх однокласників. Учні приймали активну участь у запропонованих вправах та іграх. Вони визначали характеристики гарного та поганого друга, вказували на основні помилки, які виникають у спілкуванні між друзями, наголошували на необхідності дружби у житті кожного.

*********************************

  

  Всесвітній день боротьби зі Снідом щорічно відзначається по всьому світу 1 грудня. Цей День став одним з найбільш важливих міжнародних днів, пов'язаних з питаннями охорони здоров'я і однією з ключових можливостей підвищення інформованості та продемонструвати міжнародну солідарність у зусиллях по зниженню тягаря цієї хвороби. Саме з метою інформування підлітків як саме захистити, вберегти від Чуми 20 століття в навчальних закладах району, працівниками психологічної служби були проведенні ряд заходів:

  • акція «Червона стрічка», «Діти проти СНІДУ», «Зупинимо СНІД», «Молодь проти СНІДу»
  • заняття з елементами тренінгу «ВІЛ/СНІД/ІПСШ: знайомство з проблемою», "СНІД - рана людства", «Станція призначення – життя», «Правда-неправда», «ВІЛ/СНІД: міфи та факти».
  • виготовлення стінгазети «Захищайся від вірусу, не від людей», «Ми проти СНІДу!»

    Також на заняття були запрошенні лікар-інфекціоніст, завідуючий інфекційним відділенням районної лікарні, медпрацівники, соціальні працівники. Байдужим до проблем ВІЛ-позитивних людей не залишився ніхто.

  

***************************************

  

    28 листопада в Розважівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар практичних психологів та соціальних педагогів. Психолог Розважівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сергієнко Віра Іванівна провела заняття-тренінг з розвитку творчого мислення у дітей молодшого шкільного віку. Мета тренінгу: розвиток творчого мислення, уяви, креативності, підвищення емоційного комфорту та самооцінки, діагностика творчих тенденцій, їх особливостей.

*************************************

  

    21 листопада 2017 року на базі Іванківського ЦДЮТ було проведено друге заняття навчально-практичного семінару для працівників районної психологічної служби з питань розвитку та корекційно-розвивальної роботи з дітьми з особливими потребами в умовах загальноосвітнього навчального закладу. На даному занятті практичні психологи та соціальні педагоги застосували на практиці такі методики як: малювання за допомогою крему та харчових барвників (застосовуються при діагностиці) та робота з глиною (застосовується при роботі для вираження різних емоцій). Підвищувати свій професійний рівень з цих питань практичні психологи та соціальні педагоги продовжать на майбутніх заняттях з фахівцем.

********************************

 Архів новин 2017-2018 н.р.

 

Вхід на сайт
Корисні посилання
Пошук
Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031