Четвер, 17.01.2019, 20:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Психологічна служба Іванківського району

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 87
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Новини

 

 

 

    З метою попередження жорстокості серед молоді, профілактики злочинів та правопорушень протягом жовтня-листопада 2018 року в Прибірському НВО соціальним педагогом Дурицьким О.Р. та практичним психологом Шихненко Т.В. були проведені інформаційно-профілактичні заходи для учнів школи на тему «STOP БУЛІНГ». Під час занять учні ознайомилися з поняттям, формами та структурою булінгу; виховували почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильство; розвивали вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формували навички відповідальної та безпечної поведінки.

****************************

  

    7 грудня 2018 року на базі Іванківської ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів був відкритий інклюзивно-ресурний центр, який очолила Бабенко Наталія Василівна. Відкриття такого Центру - необхідна і важлива подія для нашого району, яка забезпечить права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом надання їм психолого-педагогічної допомоги та системного кваліфікованого супроводу. Підхід для кожної дитини буде індивідуальним, адже з дітками будуть працювати психологи, реабілітологи, логопеди, дефектологи. Вони ж і розроблять для кожної дитини з особливими освітніми потребами комплекс вправ, які допоможуть дитині правильно розвиватися та соціалізуватися. В центрі в наявності кабінети психологічного розвантаження, логопедичних послуг, лікувальної фізкультури, дидактичне та корекційне обладнання. Все це є передумовою для інтегрування дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, у загальноосвітній простір.

Бажаємо нашим колегам натхнення та успіхів!

****************************

  

    В рамках Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства» в Іванківському садочку №1 "Сонечко" були проведені освітні заходи з прав дитини для вихованців усіх вікових груп з використанням інтерактивних методів та форм роботи з дітьми, а також для їх батьків. Практичний психолог Прищепа Т.І. провела міні-заняття за програмою «Джерельця доброти», метою яких є виховання толерантного ставлення дітей один до одного. Протягом цих днів діти разом з батьками малювали свою сім'ю. Малюнки стали частиною флешмобу «Я люблю свою родину». Наш колектив постійно створює умови для збереження прав кожного малюка.

*********************************

  

   В Обуховицькому НВО практичним психологом Боб Ольгою Миколаївною та соціальним педагогом Поросюк Раїсою Василівною в рамках акції «16 днів проти насильства» були проведені наступні заходи: заняття з елементами тренінгу «Проблема насильства – шляхи подолання» з учнями 6 класу, конкурс малюнків «Стоп! Насильство!» серед учнів 5 – 11 класів, анкетування для учнів 9-11 класів «Які явища сімейного життя ви вважаєте фактом домашнього насильства?» та година спілкування «Насильство – аспекти, проблеми, шляхи уникнення» з учнями 9 класу.

************************************

  

   16 листопада у Прибірському НВО відзначали День Толерантності та День Доброти. Під керівництвом психолога Шихненко Т.В. було створене «Дерево толерантності», яке символізувало собою життя, мудрість, духовну культуру людства. Дерево прикрашали цікаві думки видатних людей, які вважаються головними для толерантної людини. Учні 1-2 класів стали учасниками флешмобу "Доброта", а для учнів 3-11 класів учнівське самоврядування створило "Квітку Толерантності"на кожній пелюстці, якої були зазначені риси толерантної людини і діти по черзі мали можливість ознайомити один одного з поняттям, ознаками толерантної людини, мали нагоду відпрацювати у конкретних життєвих ситуаціях модель толерантної поведінки. Педагоги, батьки і бажаючі мали змогу почитати цікаву інформацію, переглянути малюнки, ознайомитися з роботами, які підготували учні школи про толерантність, які були розміщені в шкільному холі.

*********************************

  

   16 листопада в Обуховицькому НВО соціальним педагогом Боб О.М. було проведене заняття з профілактики булінгу «Ні – неповазі!» з учнями 5 – 9 класів. Діти вчилися взаємодіями між собою як одна команда. Вправи «Вавилонська вежа», «Хто я в колективі», «Знайди пару» та «Збери слова» допомогли більше згуртувати шкільний колектив та являли собою профілактику конфліктних ситуацій.

*******************************

  

    13 листопада весь світ відзначає Всесвітній день доброти. Не секрет, що в сучасному світі високих технологій, з божевільним ритмом життя, доброти залишається все менше. Тому такий день насамперед потрібен для того, щоб нагадати про мораль і людяність, про чуйність і взаємодопомогу. Учні Сукачівського НВО спільно з психологом Лич Н.В. та педагогом-організатором Безнощенко Л.О., долучились до даної акції. З самого ранку «посланці дружби й доброти» зустрічали учнів та вчителів з гарними побажаннями. Діти готували колажі про свої добрі справи «Людина починається з добра», «Подаруй посмішку своєму другу», «Наш світ врятує доброта». На перервах працювали різні майданчики: «Складіть прислів´я про добро», «Ігровий», «Твої добрі справи», «Скринька добрих слів». Учні 6 класу із танцювальною композицією завітали до найменших - дошкільників. А на завершення заходу соціально-психологічний театр «Маска» (учні 7 та 10 класу) показали міні-вистави «Творіть добро, не вимагаючи нічого взамін». Під час заходу працювала «Скринька добрих слів» і багато учнів отримали гарні привітання. Добро не вимірюється грошима, не завжди вимагає багато часу та сил. Навіть просто добра посмішка незнайомої людини вже здатна творити чудеса!

*********************************

   8 та 14 листопада 2018 року на базі Іванківського ЗДО №1 «Сонечко» відбулось перше засідання двох груп обласної педагогічної студії «Використання здоров’язбережувальних технологій» з теми «Позитивні емоції – здорове життя!» (з використанням інтерактивних форм і методів) для педагогічних працівників Киїівської області та Іванківського району. Практичий психолог Прищепа Т.І. була організатором та ведучою першої частини засідання, в ході якої презентувала свою власну програму "Джерельця доброти", показала заняття за нею у ІІ молодшій групі "Віночок" і провела ігри та вправи із присутніми, які спрямовані на збереження та зміцнення психоемоційного здоров'я. На згадку кожен з учасників отримав буклет та позитивне сонечко з компліментом-побажанням. Робота студії проводилась в ефективній взаємодії, всі отримали багато позитивних вражень та збагатили свій багаж знань.

*******************************

  

    Важко описати що таке щастя взагалі. Це, напевне, той стан душі, коли світ навколо в найяскравіших кольорах і посмішка не зникає з обличчя08.11.2018 на базі Іванківського районного Центру дитячої та юнацької творчості відбувся семінар – практикум для для педагогічних працівників на тему «Дозволь собі бути щасливим», який провела психолог Шаповалова Олександра Костянтинівна. В ході семінару присутні намагалися знайти відповідь на споконвічні питання: «А що ж таке – щастя?», «Що означає бути щасливою людиною?», «Як можна поділитися щастям з оточуючими?». Працівники ЦДЮТ при виконанні вправ згадали цінні моменти свого життя та виокремили основні події, які асоціювалися зі щастям. На основі виконаних завдань педагоги, об’єднавшись в команди, розробили власну «Формулу щастя» за допомогою колажу, а також навчилися ділитися щастям з навколишнім світом в ході проведеної вправи «Веселка щастя» та інші. На завершення семінару учасники зрозуміли, що щастя залежить лише від них самих і кожен сам майстер свого життя.

****************************

  

    06.11.2018 р. в Іванківському центрі соціально - психологічної реабілітації населення відбувся семінар-тренінг «Згуртування команди» для психологів та соціальних педагогів району, які працюють в закладах освіти. Тренінг був проведений практичними психологами Превор Іриною Василівною та Тарасовою Яною Леонідівною. Учасники були ознайомлені з ключовими поняттями команди, основними принципами. В практичній частині заходу були відпрацьовані динамічні вправи, які допомогли більш згуртуватися, проявити дружний командний дух та взаємопідтримку.

*********************************

   

     До Європейського дня боротьби з торгівлею людьми в Термахівській ЗОШ І-ІІ ступенів 18 жовтня соціальним педагогом Боб Ольгою Миколаївною було проведене заняття «Торгівля людьми – ганебне явище сучасності». На урок була запрошена секретар сільської ради Ткаченко Тетяна Петрівна, яка підготувала відео-застереження щодо цієї проблеми. Учні активно брали участь у вправах та в обговоренні ситуацій, пов'язаних з торгівлею людьми. Наприкінці заходу діти склали власні поради для тих, хто збирається на роботу та відпочинок за кордон, щоб не стати жертвами работоргівців.

******************************

  

    16 жовтня 2018 року відбулось методичне об’єднання працівників психологічної служби району «Збереження та зміцнення психоемоційного здоров’я учасників освітнього процесу в ЗДО» (з використанням інтерактивних форм і методів), яке провела практичний психолог Іванківського ЗДО №1 «Сонечко» Прищепа Т.І. Тетяна Іванівна розпочала зустріч з вправи-знайомства «Хто я?» та асоціативного ланцюжка «Що таке здоров’я?», що допомогло налаштуватись присутнім на ефективну та позитивну взаємодію, після цього презентувала власну програму «Джерельця доброти» та разом з вихователем Бабич С.В. показала заняття за згаданою програмою у ІІ молодшій групі «Віночок». Потім розпочався «Позитивний калейдоскоп», який складався з ігор і вправ для практичних психологів та соціальних педагогів: енерджайзер «Сік.Чай.Кава», вправа «Азбука настрою», психоемоційний етюд «Яблунька», гра «Чарівний стілець», гра «Знайди пару», вправи «Які ми?» та «Народ скаже як зав’яже», гра-роздум «Чарівники», які допомогли кожному учаснику висловити свою думку та бути активним, краще пізнати один одного, ефективно співпрацювати у групах та парах, підняти свою самооцінку, зміцнити своє психоемоційне здоров’я. Наприкінці зустрічі присутні слухали притчу «Насіння», говорили про свої враження від заходу під час вправи «Мікрофон» та отримали на згадку буклети та позитивні сонечка з компліментами-побажаннями.

*********************

  

    Щорічно 10 вересня відзначають Всесвітній день запобігання самогубствам, який проводиться за ініціативою Міжнародної асоціації по запобіганню самогубствам /IASP/ за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров`я /ВООЗ/. Традиційно до цього дня практичний психолог Шихненко Т.В. проводить «День позитиву» в Прибірському НВО. Учасниками заходу стали учні 1-11 класів та педагогічний колектив. На протязі дня звучав «Радіоефір», який розвеселяв всіх веселими піснями, також всі охочі могли передати привіт або підтримати одне-одного теплими, гарними словами. Для дітей початкової школи було проведено акцію «Долоньки життя». До «Колекції теплих слів» були залучені старші учні школи та педагогічний колектив. Заняття з елементами тренінгу «Дерево життя» було проведено для вчителів, а флешмоб «Посмішка» став підсумком дня. Висновком стала цитата: «Якщо ви бажаєте, щоб життя посміхалось вам, то подаруйте йому спочатку свій хороший настрій.» Б. Спіноза

**********************************

  

    13 вересня в Сукачівському НВО психологом закладу Лич Н.В. та активом учнівського самоврядування із залученням волонтерів-учнів, класних керівників було проведено акцію "День позитиву". У рамках акції пройшли різноманітні заходи, які сприяли веселій і доброзичливій атмосфері. Працювали цікаві платформи: музично-ритмічна, спортивно-ігрова, пізнавальна. Особливо дітям сподобалась музична платформа «Давайте в житті шукати позитив!». Діти писали свої бажання на спеціально підготовлених "Бажасиках". Музичним керівником Клименок С.І., вихователями садочка було проведено захід "Свято повітряної кульки". Малеча із задоволенням брала участь в різних конкурсах, пускала мильні бульбашки та повітряні кульки. Важливо, що кожен став частинкою одного цілого, тим самим стверджуючи, що «Життя прекрасне!»

******************************

  

    10.09.2018 року в ЗДО №1 "Сонечко" відбувся День Позитиву у формі «Веселої естафети». Залучили до свята всіх працівників закладу освіти. Для господорсько-обслуговуючого персоналу вихователь-методист Ющенко Г.А. організувала «Веселу перерву», на якій учасники створювали «Сонце радості» зі слів, які несуть тепло і радість, «Дерево життя», де визначали, чому життя прекрасне, виконували таємні бажання один одного (вправа «Моє таємне бажання»), дарували один одному смайлик з побажанням та отримали смачні призи-цукерки з приємними компліментами. Музичні керівники Олексієнко Н.П., Чорнобай Л.А., Вороніна А.В. організували для дітей веселі ігри, таночки, змагання. Діти отримали безліч позитивних емоцій, веселий настрій, бажання дарувати радість одне одному. А практичний психолог Прищепа Т.І. провела для педагогічних та медичних працівників садка "Веселий калейдоскоп", в ході якого учасники промовляли колективне позитивне побажання, вітались японською мовою, малювали та дарували портрети своїх колег, показували життя в садочку під час "Веселої пантоміми", складали колективну позитивну казку та переглядали веселі відеоролики. Всі учасники отримали багато позитивних емоцій, цукерки з побажаннями та призи.

******************************

     

   04 вересня 2018 року відбулось секційне засідання практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Іванківського району, в ході якого присутні розглядали актуальні питання функціонування психологічної служби. Особливо активним було обговорення питання щодо відкриття та діяльності інклюзивно-ресурсного центру, адже в районі зберігається тенденція до збільшення дітей з особливими потребами та їх інклюзивного навчання. Також обговорювались такі напрями роботи працівників психологічної служби щодо запобігання шкільному булінгу, торгівлі людьми, робота з дітьми батьків, які були або є учасниками АТО, ведення соціальних паспортів закладів освіти тощо.

  Бажаємо, щоб новий навчальний рік був творчим, плідним та позитивним!

 

Вхід на сайт
Корисні посилання
Пошук
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031