Неділя, 19.11.2017, 03:53
Вітаю Вас Гість | RSS

Психологічна служба Іванківського району

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 81
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Новини

 

    13 листопада в Обуховицькому НВО відбулося профілактично-розвивальне заняття «Молодь проти куріння!» з учнями 8 класу. Мета заходу: розширити знання учнів про руйнівний вплив ку­ріння на організм людини та виховувати дбайли­ве ставлення до власного здо­ров'я та здоров'я майбутніх дітей.

***************************************

 

    08.11.2017 року з молодшими вихованцями «Умілі руки» було проведено психологом ЦДЮТ Шаповаловою О.К. заняття з елементами тренінгу «На шляху до творчості», в ході заняття були запропоновані декілька ігор та вправа: розвиваюча гра «Агент 007», гра «Так чи ні» та вправа «Квота творчих ідей». Метою даних вправ було розвивати пізнавальні і творчі здібності вихованців та допомогти вихованцям розкрити свій життєтворчий потенціал.

*******************************

   

   07.11.2017 на базі Іванківського районного Центру дитячої та юнацької творчості відбувся семінар–практикум для працівників психологічної служби району на тему «Дозволь собі бути щасливим», який провела психолог Запрудського НВО «загальноосвітньої школи І-ІІ ст. – дитячий садок» Малашенко Марина Вікторівна. В ході семінару присутні намагалися знайти відповідь на споконвічні питання: «А що ж таке – щастя?», «Що означає бути щасливою людиною?», «Як можна поділитися щастям з оточуючими?». Під час семінару практичні психологи та соціальні педагоги не лише мали можливість знайти свою «Формулу щастя», але й навчитися ділитися щастям з навколишнім світом завдяки вправам «Фортеця», «Формула щастя», «Квітка щастя» та інші. На завершення семінару учасники створили «Особисту ліцензію на щастя» (з конспектом заходу Ви можете ознайомитись у нашій Методичній скарбничці).

******************************

 

  

   31 жовтня 2017 року на базі Іванківського ДНЗ №1 "Сонечко" було  проведено перше заняття навчально-практичного семінару для працівників районної психологічної служби з питань розвитку та корекційно-розвивальної роботи з дітьми з особливими потребами в умовах загальноосвітнього навчального закладу. Проводила його магістр психології Осипенко Марія Орестівна, яка має досвід роботи з дітьми з дизонтогенезом. Всі присутні мали змогу розширити свої знання про особливості розвитку таких дітей на різних вікових етапах життєдіяльності, проведення консультацій з ними та їх батьками, а також ознайомились з проективною методикою "Каракулі", яка допомагає отримати інформацію про клієнта. Підвищувати свій професійний рівень з цих питань практичні психологи та соціальні педагоги продовжать на майбутніх заняттях з фахівцем.

 

****************************

 

   В останні роки збільшується кількість дітей, які мають особливі потреби і потребують спеціального навчання. Тому й було поставлено завдання шукати нові форми роботи з дітьми з особливими потребами. Досвід багатьох країн показав, що ефективною формою навчання є інклюзивна освіта. Інклюзивна освіта визнає, що всі діти можуть повноцінно навчатися, а їх відмінні особливості гідні поваги та є джерелом навчального досвіду для усіх учасників навчально-виховного процесу.

   Наприкінці жовтня практичний психолог Прибірського НВО Шихненко Т.В. на батьківських зборах 5 –го класу підняла проблему інклюзивної освіти. В цьому класі навчається дитина з особливими освітніми потребами. Батьки учнів переглянули казку «Соловейко з одним крилом», яка допомогла їм з середини дізнатися про почуття, проблеми дітей з ООП. Зрозуміли необхідність створення позитивного клімату в шкільному середовищі. Зустріч була корисною та актуальною.

***************************

 

   Проблема булінгу обговорювалася і в Шпилівській ЗОШ I-IIIст. серед учнів середньої ланки. Під час обговорення проблеми психологічною службою школи дітям було запропоновано перегляд спеціальних мультидодатків. Школярі із задоволенням коментували побачене. На позитивній ноті пройшов цілий урок.

****************************

 

   В Термахівській ЗОШ І-ІІ ступенів 20 жовтня відбулося заняття з учнями 5-9 класів «Попередження булінгу в учнівському середовищі». Мета заняття: ознайомити з поняттям булінгу, його видами та проявами, розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування, формувати негативне ставлення до булінгу.

************************

 

    В Обуховицькому НВО 18 жовтня з учнями 10 та 11 класу було проведено заняття з елементами тренінгу «Людина не для продажу», спрямоване на підвищення рівня проінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми. Під час заняття обговорювалися причини, форми та ознаки цього явища, а також зверталася увага на те, куди можна звернутися за допомогою.

*************************

 

    17.10.2017 року відбулося засідання школи молодого спеціаліста психологічної служби району. В засіданні взяли участь практичні психологи та соціальні педагоги в яких стаж роботи 3 роки і менше. Тема засідання «Перші кроки до професіоналізму». Боб Ольга Михайлівна, практичний психолог та соціальний педагог Термахівської ЗОШ І-ІІ ст, познайомила молодих спеціалістів з діагностичним матеріалом, який вона використовує для визначення особливостей адаптаційного періоду в нових умовах навчання для школярів 1-х та 5-х класів. А Лич Наталія Василівна, соціальний педагог та практичний психолог Сукачівського НВО, ознайомила молодих спеціалістів з нормативно-правовою документацією, якою користуються працівники психологічної служби в роботі.

**********************************

  

   Соціальна нестабільність, що склалася у сучасному суспільстві, зумовлює зростання різних відхилень в особистісному розвитку та поведінці підлітків. Це підвищена тривожність, байдужість, цинізм, жорстокість, агресивна поведінка. Особливу увагу привертає проблема насильства в дитячому середовищі, що отримала назву – булінг.

     Багато дітей у віці від 11 до 17 років стикалися з цькуванням, насильством у школі. Діти часто не знають, як самостійно розв'язати певні проблеми. Проблема булінгу – не виняток. Саме тому психологічною службою Прибірського НВО було проведено цикл заходів для попередження цього явища. Соціальний педагог Дурицький О.Р. провів з педагогами годину спілкування «Шкільний булінг», а для учнів 1-4 класів заняття з використанням мультимедійних засобів «Добро повернеться добром». Практичний психолог Шихненко Т.В. з учнями 5-7 класів провела заняття з елементами тренінгу «Подолаємо конфлікти дружною командою», а для учнів 8-11 класів «Булінг у школі. Як його уникнути». Діти отримали важливу та корисну інформацію, яка знадобиться їм в майбутньому.

************************

  

   28 вересня 2017 року в Іванківському ДНЗ №1 "Сонечко" відбувся тематичний діалог "Толерантно-правове виховання дошкільників" для педпрацівників садочка, який підготувала та провела практичний психолог Прищепа Т.І. В ході діалогу  під час вправи "Тематичний словничок", гри-малюнку "Квітка толерантності" та гри-дискусії "Виховуємо толератну особистість" педагоги мали змогу розширити свої знання про значення та методи толерантно-правового виховання дошкільнят, змогли визначити свій рівень толерантності за допомогою тесту та вправи-роздуму "Який я?". Особливою емоційністю відзначились вправи "Ти - мені, я - тобі" та "Ланцюжок компліментів", під час яких учасники діалогу говорили приємні побажання та слова підтримки один одному. На згадку кожен педагог отримав пам'ятку про те, як бути толерантним.

***************************

 

    26 вересня 2017 року відбулась інструктивно-методична нарада працівників психологічної служби району, головним питанням якої був розгляд нормативно-правової бази діяльності психологічної служби у 2017-2018 навчальному році. Методист психологічної служби Бабенко Н.В. ознайомила присутніх з новими нормативними документами та окреслила пріоритетні напрямки роботи практичних психологів та соціальних педагогів навчальних закладів району.

********************************

  

     Сонячний настрій залежить не тільки від погоди, а й від посмішок людей, хороших вчинків, добрих справ, приємних випадків. Кожна людина може сяяти, як сонце, та дарувати тепло і радість оточуючим. А цьому можуть сприяти і різноманітні виховні заходи. Стало традицією на початку вересня проводити День позитиву. 12 вересня в Сукачівському НВО активом учнівського самоврядування та психологом закладу із залученням волонтерів-учнів, класних керівників було проведено дану акцію. У рамках акції проходили різноманітні заходи. Це і флешмоб «Посміхнись життю і воно посміхнеться тобі», і конкурс малюнків «За що я люблю життя». А особливо дітям сподобалась робота майданчику «Сонце в кожному із нас», на якому працювали волонтери. Вони малювали на обличчях усіх бажаючих орнаменти, сонечка, смайлики. До флешмобу залюбки долучились дошкільники закладу, які із задоволенням пускали мильні бульбашки та повітряні кульки. Хочеться вірити, що позитивних емоцій вистачить надовго.

******************************

  

    Вересень в Прибірському НВО вже традиційно розпочався з «Дня позитиву». Це свято провели практичний психолог Шихненко Т.В. та соціальний педагог Дурицький О. Р. Відкрила цей день акція «Дерево життя», під час якої учні 5-11 кл. мали змогу залишити на «Дереві життя» позитивні висловлювання, які можуть підтримати людину в тяжку хвилину і просто покращити настрій. Для учнів 1-4 кл. психологом було проведено заняття з елементами тренінгу «Ми голосуємо за життя!» Діти, зарядившись позитивом, залишили відбитки своїх долоньок на плакаті, цим самим віддаючи свій голос за життя. З учнями 7-8 кл. соціальний педагог провів бесіду «Життя – найцінніший скарб людини», під час якої діти мали змогу зрозуміти важливість та цінність життя, пограти в розвиваючі ігри, подивитись та обговорити пізнавальний мультфільм. Педагогічний колектив обговорив притчу «1000 кульок», в якій наголошувалося про важливість життя та марнування його впусту. Також, вчителі отримали позитивні прогнози з «Кошика сподівань» на день. Підсумком свята став колаж «Посмішка прихована в тобі». Всі отримали задоволення і мали гарний настрій.

*****************************

  

    11.09.2017 року відбувся День Позитиву в Іванківському ДНЗ №1 "Сонечко". За сонячними вказівками працівники та вихованці диятчого садка потрапили до Королеви Несміяни, яку вони розсмішили веселими пантомімами, за що отримали смачні призи-цукерки з приємними побажаннями. Веселі моменти дня знімав Сонячний фотограф: а це веселі таночки з дорослими, малюнки на асфальті, презентації "Піднімемо настрій", "Мудрі думки", "Позитивчик на весь день", вправа "Сонечко лагідних слів", вправа-передбачення "Сонячний провидець" та обмін "Сонячними побажаннями", виготовленими власноруч. Наприкінці Дня Позитиву Сонячний фотограф презентував чарівні миті свята. Всі отримали безліч позитивних емоцій та вражень!

********************   

 

    8 вересня 2017 року у Феневицькому НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» відбувся ДЕНЬ ПОЗИТИВУ! Під час перерви члени шкільного самоврядування проводили флешмоб «Ми щасливі!». Також вранці дітей зустрічав «Веселий астролог» з смішними передбаченнями на цей день. У коридорі працював «Сонячний фотограф», де фотографувались всі охочі. Ця акція наповнила школу хорошим настроєм і яскравими емоціями

*************************

  

   30 серпня 2017 року відбулось секційне засідання практичних психологів та соціальних педагогів Іванківського району, в ході якого присутні обговорювали актуальні питання функціонування психологічної служби. Особливо активним було обговорення питання щодо відкриття та діяльності інклюзивно-ресурсного центру, адже в районі зберігається тенденція до збільшення дітей з особливими потребами та їх інклюзивного навчання.

   Плідною також була зустріч з прокурором Іванківського відділу Броварської місцевої прокуратури Яковенко І.П. щодо розгляду питання попередження правопорушень серед неповнолітніх та інспектором з ювенальної превенції Іванківського відділення поліції Вишгородського району Хоменко Н.С. з обговорення напрямків спільної діяльності поліції та ЗНЗ району.

    Приємним моментом засідання було знайомство та привітання молодих спеціалістів, які будуть працювати в нашому районі в новому навчальному році.

Шановні колеги!

Бажаємо Вам творчого та позитивного нового навчального року!

 

Вхід на сайт
Корисні посилання
Пошук
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930