Субота, 17.08.2019, 18:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Психологічна служба Іванківського району

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 88
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Новини

 

    13 травня соціально-психологічною службою ЦРД «Веселка» був проведен семінар-практикум «Мій щасливий день» для педагогів, присвячений Міжнародному дню запобігання синдрому хронічної втоми. Психолог та соціальний педагог ознайомили педагогічний колектив з арт-терапевтичними техніками (елементи фототерапії, ізотерапії, мандала-терапії) для збереження психологічного здоров’я , надходження ресурсів та джерела натхнення.

*********************************

 

    Одним із важливих напрямків роботи психолога є професійна орієнтація старших учнів закладу. Тому 24 квітня 2019 року практичний психолог Шихненко Т.В. організувала поїздку учнів ОНЗ Прибірське НВО та Оранської філії до Іванківської районної філії Київського обласного центру зайнятості. Фахівцями служби було проведено цікавий профорієнтаційний урок та екскурсію. Діти отримали змогу пройти поглиблене тестування з метою вибору майбутньої професії та навчального закладу для її отримання. Подорож була цікава та корисна.

*********************************

 

   Іспити ЗНО та ДПА радикально відрізняється від звичної форми перевірки знань, тому проблема психологічної підготовки випускників до них набуває особливої актуальності. Тому психолог Шихненко Т. В. приділяє велику увагу для психологічного супроводу випускників школи, аби понизити рівень напруги і тривожності, дати упевненість в своїх силах і виробити навики, які допоможуть справитись із стресом в складних життєвих ситуаціях.

********************************

  

    09 квітня 2019 року Горностайпільське НВО зустрічало гостей: сюди завітали практичні психологи та соціальні педагоги Іванківського району на семінар "Профорієнтаційна робота психологічної служби в загальноосвітніх навчальних закладах", який був проведений практичним психологом Кучай Регіною Олександрівною та соціальним педагогом Белендик Любов Валентинівною. Під час заходу було проведено тренінг "Подорож у світ професій" з учнями 8 класу, метою якого було актуалізувати знання учнів та збагатити їх уявлення про світ професій; сформувати уміння оцінювати й аналізувати предмети, якості і явища з різних точок зору; розвивати комунікативні здібності школярів, створити умови для прояву творчого й інтелектуального потенціалу учнів; сприяти вихованню поваги до людей різних професійДіти дізналися більше про світ професій і їх особливості, а гості взяли для себе нові вправи для використання у роботі. 

**********************************

 

    Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові стосунки з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя. Саме тому протягом березня психолог Прибірського НВО Шихненко Т.В. продовжила профілактичну роботу з учнями закладу, ознайомила з поняттям булінгу, його видами та проявами. Учні навчилися конструктивно вирішувати конфліктні ситуації. Під час занять у дітей сформувалося негативне ставлення до булінгу.

*********************************

 

   13 березня 2019 року практичним психологом Превор І.В. було проведено заняття із профілактики булінгу з учнями початкових класів Мусійківської ЗОШ, в ході якого діти обговорювали життєві ситуації, які по'вязані з булінгом (вправа "Яблуко"), усвідомлювали свою значимість, що позитивно впливає на самооцінку кожного (емоційна вправа "Бомбардування"), обмінювалися теплими побажаннями, написаними на сердечках. Заняття закінчилося словами: "Як добре, коли ми робимо щось хороше один для одного".

*****************************

 

   21 лютого 2019 року на базі Іванківського інклюзивно-ресурного центру був проведений семінар з елементами тренінгу для вчителів ГПД на тему "Здоров'язбережувальні технології в роботі з дітьми", який підготували практичні психологи Прищепа Т.І. та Боб О.М. В ході семінару присутні розширили свої знання про здоров'язбережувальні технології та складові здоров'я, ознайомились з іграми та вправами, метою яких є психоемоційне розвантаження та успішна соціалізація учнів. Учасники семінару були активними та зацікавленими, ефективно працювали у групах та парами, висловлювали свою думку, творчо виконували завдання. Наприкінці зустрічі кожен отримав на згадку буклет "Позитивні емоції - здорове життя".

***************************************

 

    20 лютого в Сукачівському НВО проходив районний семінар для заступників з виховної роботи, класних керівників "Проблема булінгу в сучасному середовищі. Інноваційні форми роботи з учасниками освітнього процесу». Практичний психолог Лич Н.В. та педагог-організатор Безнощенко Л.О. ознайомили учасників із організацією роботи «Шкільної служби порозуміння. Медіація», обговорили шляхи розв´язання конфліктів в медіаційному колі та шляхи запобігання такому негативному явищу як булінг. Учасники семінару поповнили свій досвід інноваційними формами роботи.

***************************************

 

   18 лютого 2019 року в Обуховицькому НВО практичним психологом Боб О.М. було проведено заняття з елементами тренінгу для учнів 8 класу «Ми найдружніший колектив». Метою заходу була профілактика булінгу в учнівському колективі; розширення знань дітей про шляхи формування міцного колективу; навчання учнів ввічливому спілкуванню з однолітками та дорослими. Учні вчилися висловлювати свої думки, знаходити способи вирішення проблемних ситуацій, розвивали вміння оцінювати свої вчинки, визначати свою роль у колективі, налагоджувати дружні стосунки.

****************************************

 

   Соціальним педагогом Шпилівської ЗОШ Кузьменко О.М. було проведено тренінгове заняття до дня боротьби з торгівлею людьми. Метою заходу було інформування про сучасні прояви торгівлі людьми, підвищити рівень поінформованості та усвідомлення школярами гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища, показати небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, ознайомити з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми.

*****************************************

 

    15 лютого 2019 року в Термахівській ЗОШ І-ІІ ступенів практичний психолог Боб Ольга Миколаївна провела заняття з профілактики шкільного булінгу з учнями молодших класів «Скажемо булінгу – СТОП!» та з учнями 5 – 9 класів «Я вмію безпечно користуватися Інтернетом». Мета даних заходів: профілактика жорстокого поводження в учнівських колективах та розвиток толерантного ставлення до всіх людей, а також ознайомити учнів з позитивним та негативним впливом Інтернету на людину; сприяти формуванню в учнів поняття про принципи безпечної поведінки в мережі Інтернет.

****************************************

    В кожному класі є учні, які стають об’єктами глузувань та знущань, а також агресори, які є ініціаторами булінгу. У школі вирішальна роль у боротьбі з булінгом належить учителям. Проте, нерідко і вчителі стають об’єктами булігну. Отож, впоратися з цією проблемою можна тільки залучившись підтримкою керівництва школи, батьків, представників місцевих органів влади та громадських організацій. Для успішної боротьби з насильством 8 лютого 2019р. у ОНЗ Прибірське НВО відбулися батьківськи збори «Профілактика та протистояння булінгу. Корінь насильства.», на них було запрошено директора комунального закладу Іванківської районної ради «Інклюзивно-ресурсний центр» Бабенко Наталію Василівну, яка ознайомила присутніх з Законом Верховної Ради України щодо протидії булінгу (цькуванню)", пояснила як штрафуватимуть за цькування та надала кваліфіковану допомогу у вирішенні деяких питань за даною темою.

*************************************

 

   24 січня практичним психологом Прищепою Т.І. був проведений семінар-практикум для педагогічних працівників Іванківського ЗДО №1 "Сонечко" у формі психологічної кав'ярні "Сонце кожного дня". На початку зустрічі Тетяна Іванівна привітала учасників та ознайомила їх з меню кав'ярні. Розпочали свою зустріч з проблемного столу "Як берегти власне здоров'я та здоров'я своїх колег на роботі?", в ході якого педагоги складали пам'ятки збереження психоемоційного здоров'я педпрацівників в умовах ЗДО, потім присутні визначали свій рівень занепокоєння за допомогою відповідного тесту. Особливо розвантажилися під час проведення ігор та вправ на зняття психоемоційної напруги: робили різноманітні рухи, масажі один одному, говорили компліменти та малювали автопортрети. Наприкінці зустрічі прослухали притчу "Про рай і пекло", яка ще раз нагадала всім про важливість позитивної взаємодії з колегами, та подарували один одному іменні сердечка з приємними побажаннями. Все це відбувалось в теплій та дружній атмосфері за чашкою кави або чаю з солодощами, під супровід спокійної музики, що залишило в учасників позитивні враження.

**************************************

 

    11 грудня 2018 року соціальним педагогом Шпилівської ЗОШ I-III ступенів Кузьменко О.М. було проведено правовий квест «Я знаю свої права» для учнів 7-9 класів в рамках Тижня права. У квесті взяли участь 2 команди – «Феміда» та «Праволюби». Перемогла дружба.

***************************************

 

   3 грудня в Шпилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів практичним психологом Сорокіною О.М. було проведено заняття з елементами тренінгу «Ми проти насильства» для учнів 7-8 класів, а також інформаційна година «ВІЛ/СНІД: передбачити, уникнути, не захворіти» для учнів 9-11 класів.

***************************************

 

    З метою попередження жорстокості серед молоді, профілактики злочинів та правопорушень протягом жовтня-листопада 2018 року в Прибірському НВО соціальним педагогом Дурицьким О.Р. та практичним психологом Шихненко Т.В. були проведені інформаційно-профілактичні заходи для учнів школи на тему «STOP БУЛІНГ». Під час занять учні ознайомилися з поняттям, формами та структурою булінгу; виховували почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильство; розвивали вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формували навички відповідальної та безпечної поведінки.

****************************

  

    7 грудня 2018 року на базі Іванківської ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів був відкритий інклюзивно-ресурний центр, який очолила Бабенко Наталія Василівна. Відкриття такого Центру - необхідна і важлива подія для нашого району, яка забезпечить права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом надання їм психолого-педагогічної допомоги та системного кваліфікованого супроводу. Підхід для кожної дитини буде індивідуальним, адже з дітками будуть працювати психологи, реабілітологи, логопеди, дефектологи. Вони ж і розроблять для кожної дитини з особливими освітніми потребами комплекс вправ, які допоможуть дитині правильно розвиватися та соціалізуватися. В центрі в наявності кабінети психологічного розвантаження, логопедичних послуг, лікувальної фізкультури, дидактичне та корекційне обладнання. Все це є передумовою для інтегрування дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, у загальноосвітній простір.

Бажаємо нашим колегам натхнення та успіхів!

****************************

  

    В рамках Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства» в Іванківському садочку №1 "Сонечко" були проведені освітні заходи з прав дитини для вихованців усіх вікових груп з використанням інтерактивних методів та форм роботи з дітьми, а також для їх батьків. Практичний психолог Прищепа Т.І. провела міні-заняття за програмою «Джерельця доброти», метою яких є виховання толерантного ставлення дітей один до одного. Протягом цих днів діти разом з батьками малювали свою сім'ю. Малюнки стали частиною флешмобу «Я люблю свою родину». Наш колектив постійно створює умови для збереження прав кожного малюка.

*********************************

  

   В Обуховицькому НВО практичним психологом Боб Ольгою Миколаївною та соціальним педагогом Поросюк Раїсою Василівною в рамках акції «16 днів проти насильства» були проведені наступні заходи: заняття з елементами тренінгу «Проблема насильства – шляхи подолання» з учнями 6 класу, конкурс малюнків «Стоп! Насильство!» серед учнів 5 – 11 класів, анкетування для учнів 9-11 класів «Які явища сімейного життя ви вважаєте фактом домашнього насильства?» та година спілкування «Насильство – аспекти, проблеми, шляхи уникнення» з учнями 9 класу.

************************************

  

   16 листопада у Прибірському НВО відзначали День Толерантності та День Доброти. Під керівництвом психолога Шихненко Т.В. було створене «Дерево толерантності», яке символізувало собою життя, мудрість, духовну культуру людства. Дерево прикрашали цікаві думки видатних людей, які вважаються головними для толерантної людини. Учні 1-2 класів стали учасниками флешмобу "Доброта", а для учнів 3-11 класів учнівське самоврядування створило "Квітку Толерантності"на кожній пелюстці, якої були зазначені риси толерантної людини і діти по черзі мали можливість ознайомити один одного з поняттям, ознаками толерантної людини, мали нагоду відпрацювати у конкретних життєвих ситуаціях модель толерантної поведінки. Педагоги, батьки і бажаючі мали змогу почитати цікаву інформацію, переглянути малюнки, ознайомитися з роботами, які підготували учні школи про толерантність, які були розміщені в шкільному холі.

*********************************

  

   16 листопада в Обуховицькому НВО соціальним педагогом Боб О.М. було проведене заняття з профілактики булінгу «Ні – неповазі!» з учнями 5 – 9 класів. Діти вчилися взаємодіями між собою як одна команда. Вправи «Вавилонська вежа», «Хто я в колективі», «Знайди пару» та «Збери слова» допомогли більше згуртувати шкільний колектив та являли собою профілактику конфліктних ситуацій.

*******************************

  

    13 листопада весь світ відзначає Всесвітній день доброти. Не секрет, що в сучасному світі високих технологій, з божевільним ритмом життя, доброти залишається все менше. Тому такий день насамперед потрібен для того, щоб нагадати про мораль і людяність, про чуйність і взаємодопомогу. Учні Сукачівського НВО спільно з психологом Лич Н.В. та педагогом-організатором Безнощенко Л.О., долучились до даної акції. З самого ранку «посланці дружби й доброти» зустрічали учнів та вчителів з гарними побажаннями. Діти готували колажі про свої добрі справи «Людина починається з добра», «Подаруй посмішку своєму другу», «Наш світ врятує доброта». На перервах працювали різні майданчики: «Складіть прислів´я про добро», «Ігровий», «Твої добрі справи», «Скринька добрих слів». Учні 6 класу із танцювальною композицією завітали до найменших - дошкільників. А на завершення заходу соціально-психологічний театр «Маска» (учні 7 та 10 класу) показали міні-вистави «Творіть добро, не вимагаючи нічого взамін». Під час заходу працювала «Скринька добрих слів» і багато учнів отримали гарні привітання. Добро не вимірюється грошима, не завжди вимагає багато часу та сил. Навіть просто добра посмішка незнайомої людини вже здатна творити чудеса!

*********************************

   8 та 14 листопада 2018 року на базі Іванківського ЗДО №1 «Сонечко» відбулось перше засідання двох груп обласної педагогічної студії «Використання здоров’язбережувальних технологій» з теми «Позитивні емоції – здорове життя!» (з використанням інтерактивних форм і методів) для педагогічних працівників Киїівської області та Іванківського району. Практичий психолог Прищепа Т.І. була організатором та ведучою першої частини засідання, в ході якої презентувала свою власну програму "Джерельця доброти", показала заняття за нею у ІІ молодшій групі "Віночок" і провела ігри та вправи із присутніми, які спрямовані на збереження та зміцнення психоемоційного здоров'я. На згадку кожен з учасників отримав буклет та позитивне сонечко з компліментом-побажанням. Робота студії проводилась в ефективній взаємодії, всі отримали багато позитивних вражень та збагатили свій багаж знань.

*******************************

 Архів новин (18-19)

Вхід на сайт
Корисні посилання
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031